Для танго потрібно два – спілкування з водієм у дорозі

Як говориться – для танго потрібно двоє. Тому для належного управління автопарком вирішальне значення має зв’язок між диспетчером та водієм. Як отримати найкращий контакт зі своїм автомобілем у дорозі? Подивимось.

Раптові зміни замовлення, про які ви повинні повідомити водія? А може, навпаки – проблеми на дорозі, які змушують вас змінити маршрут і змінити дату доставки? Є багато ситуацій, коли спілкування між водієм за кермом на дорозі та штабом є важливим. Звичайних телефонів вже недостатньо, оскільки часто мова йде про надсилання файлів і постійний контакт, щоб обидві сторони могли перевіряти стан замовлення буквально щосекунди.

Сучасні телематичні системи піклуються не тільки про GPS-навігацію – завдяки їм, в офісі диспетчера або на базі автопарку ви можете в будь-який час перевірити місцезнаходження конкретного транспортного засобу та стан його водіїв. Однак телематика може чудово поєднати базу та транспортний засіб у кожній точці маршруту.

TrustTrack – найпростіший і найкращий

Давайте подивимось, як відбувається спілкування між диспетчером та водієм на дорозі за допомогою платформи TrustTrack – однієї з провідних телематичних систем у світі. Серцем платформи є основне програмне забезпечення TrustTrack, встановлене на комп’ютерах у штаб-квартирі. Він взаємодіє з мобільними програмами, що працюють на платформі, і кожен драйвер може завантажити їх на свій пристрій, смартфон або планшет.

Що важливо, розробники та дизайнери, що працюють у Ruptela, яка створила TrustTrack, добре усвідомлювали специфіку роботи драйверів. Ось чому додаток, призначений для них, легкий, з простим і розбірливим дизайном, функціональний, але позбавлений складних функцій та непотрібних смакот. Його завдання просте – забезпечити водія найважливішим, тобто необхідною інформацією.

Що за інформація? Перш за все, ті, що надходять із штабу, від диспетчера, будь то у вигляді нових завдань, додаткової інформації до них, переданих файлів або простих текстових повідомлень. По-друге – дані про те, як проїхати визначений маршрут і що очікувати на шляху, тобто надійна GPS-навігація. Окрім надання даних водієві, передбачається також робота навпаки, тобто передача повідомлень від нього прямо на базу – насамперед тих, що стосуються прогресу маршруту.

UA BANNER

Додаток, розроблений таким чином, виконує два завдання – він озброює водія необхідною інформацією в режимі реального часу (зміни в задачах або інформація від диспетчера з’являються в додатку тієї ж секунди, коли вони надсилаються з бази), і одночасно вона не відволікає увагу за кермом і дозволяє повністю зосередитися на водінні.

Функціонування програми як частини платформи TrustTrack є її великою перевагою. Завдяки цьому диспетчер на базі може перевіряти стан водія та його прогрес буквально щосекунди, але також водій постійно має повний пакет інформації і не залишається сам при собі.

Ефективне двостороннє спілкування означає, що при подорожі на великі відстані стає менше сюрпризів. Через це подальші завдання є менш напруженими, і ваші клієнти із задоволенням бачать, як усе проходить гладко.

UA BANNER

Всі перераховані вище варіанти безцінні, особливо коли водіям доводиться долати великі відстані дорогами, яких вони не знають. Завдяки оптимальному плануванню маршруту весь транспортний процес буде швидким та простим. Водіїв не здивують навіть непередбачувані пробки, спричинені випадковими аваріями – їх виникнення враховується в розрахунках, і кожен маршрут можна будь-коли редагувати з бази даних (що також дозволяє за потреби відвідати кілька пунктів прийому та доставки під час однієї поїздки). Однак, якщо ми хочемо, щоб водій з якихось причин рухався суворо визначеним маршрутом, незалежно від його курсу та подій на шляху, ми також можемо скористатися цією опцією.

Якщо говорити про водіїв: TrustTrack було створено, серед іншого, для того, щоб максимально спростити їх роботу та змусити їх безпечно та своєчасно виконувати свої завдання. Завдяки плануванню маршруту та призначенню завдань їм більше не доведеться турбуватися про вибір правильних маршрутів та уникнення можливих перешкод. Більше того, при призначенні завдань TrustTrack також враховує їх робочий час та необхідний, передбачений законом час відпочинку. Він також знає, чи експлуатується дана вантажівка одним або двома водіями.

Для того, щоб розрахувати маршрут, який найкраще відповідає потребам клієнта, TrustTrack  може врахувати тип вантажу. У системі ми можемо вказати, чи має вантаж статус небезпечного матеріалу (ADR) та яка його специфічна природа: чи це газ, вибухові, радіоактивні, їдкі, легкозаймисті, отруйні, органічні речовини тощо. Система також може розрізняти тунель категорії від В до Е. Завдяки цьому водій не натрапить на ділянку дороги, яку він не може законно використовувати з цим видом вантажу. Побудований таким чином маршрут відповідатиме всім рекомендаціям як для транспортного засобу, так і для вантажу. Також варто поглянути на опцію “дотримуватися маршруту”, маркування якої направлятиме водія точно за вказаним маршрутом. Обраний шлях буде автоматично модифікований у системі лише тоді, коли він буде непрохідним.

Водій на зв’язку

Створене таким чином завдання може бути доповнене додатковими примітками і призначене певному водію. Їх дані можна ввести в систему заздалегідь (а потім просто вибрати зі списку), або під час призначення завдань. Водій отримає повну інформацію про завдання із примітками у своєму мобільному додатку. Для цього необхідно створити обліковий запис для водіїв з основної програми. Для входу їм потрібні основні дані: ідентифікатор клієнта, логін та пароль. У додатку водій зможе побачити всі дані про маршрут, а також повідомити про завершення наступних етапів, позначивши їх у системі. Завдяки цьому, диспетчер у офісі в будь-який час матиме інформацію про хід маршруту (окремі точки на карті стануть зеленими).

Додаток також дозволяє водію спілкуватися з офісом за допомогою вбудованого комунікатора та надсилати файли розміром до 3 Мб. Це дуже корисно, наприклад, при обміні основними документами. Додаток водія постійно контактує із системою TrustTrack. Це полегшує зміну завдань під час їх виконання. Якщо після того, як водій вирушив на маршрут, виявиться, що маршрут доведеться змінити, щоб відвідати ще одну точку, просто скорегуйте маршрут в системі, перетягнувши його на карті до певного місця або додайте точки на маршруті у вигляді адреси. Водій буде автоматично проінформований про зміни та отримає повний пакет оновлених даних.

Створення та призначення завдань водіям у системі TrustTrack займає лише кілька хвилин і є надзвичайно простим – насправді достатньо базових навичок роботи з комп’ютером. У цього рішення є багато переваг. Перш за все, завдяки використанню постійно оновлюваної інформації GPS, створений маршрут є точним, і водії не зіткнуться з несподіваними обмеженнями. Вам більше не потрібно знати точні дороги Європи чи світу – TrustTrack використовує перевірені рішення карт HERE Maps, які містять дані про всі дороги. Це рішення також цінують водії. Мобільний додаток простий у використанні і не відволікає увагу під час руху, і в той же час дає їм негайний огляд всієї необхідної інформації.

Та TrustTrack може робити набагато більше. Завдяки додатковим модулям, встановленим в кабіні водія, паливному баку або вантажному відділенні, отримуєте доступ до цілого ряду даних, таких як температура в морозильній камері, рівень палива або стиль водіння. Завдяки TrustTrack вам не доведеться турбуватися про обмін даними про місцезнаходження в системі SENT для перевезення алкоголю, тютюну або медикаментів. Також надзвичайно просто віддалено зчитувати дані з тахографа, що дозволить контролювати можливі правопорушення, а отже керувати робочим часом водіїв. Іншими словами, складним комплексом процесів транспортної компанії можна легко та ефективно керувати за допомогою одного рішення – TrustTrack.

UA BANNER